מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן נחשב לניתוח אסתטי הבא לספק מענה לרצונה של האישה במראה חטוב ויפה יותר. הבטן לאורך השנים משנה את צורתה הפיזית וזאת כתוצאה משינוי באורח החיים ובאופן טבעי נוצרת לנו התרופפות שרירים לפעמים בעקבות השמנה קיצונית, הריונות, ניתוחים קיסריים, הרזיה משמעותית לאחר דיאטה או קיצור קיבה ועוד. התרופפות השרירים והרצון להיפטר מעודפי העור לעיתים אינם מצליחים להתחזק גם כאשר מבצעים פעילות גופנית להפעלת שרירי הבטן, בשלב זה הלקוחות מבקשים התערבות כירורגית אסתטית לפתרון מצבם. התערבות כירורגית זו היא הפתרון להתרופפות השרירים ועודפי העור.

 

חשוב לציין כי הניתוח איננו מסיר את סימני המתיחה, יתכן כי הניתוח יוכל לשפר במידת מה את מראה הסימנים ואף לטשטש אותם. הניתוח נועד להסרת עודפי העור, שומן, מתיחה ועיצוב הבטן.

אם כך, למי מתאים הניתוח ?
• ירידה במשקל כתוצאה מהשמנת יתר. הגוף נותר עם עודפי עור רפוי
• לאחר הריונות וניתוחים קיסריים
• לאחר ניתוח קיצור קיבה כאשר נותר עור לאחר ההרזיה עודפי עור בחגורת הבטן, אצל גברים / נשים.

פגישת ייעוץ ראשונה

הפגישה הראשונה תתחיל בתהליך היכרות, ויצירת קשר אישי ומקצועי בין ד"ר בוכריס ללקוח/ה. שיחת ראיון וברור עבר רפואי, מטרת בקשת הניתוח, בחינת הרצונות ותאום ציפיות להגשמת חלומך. תתבצע בדיקה גופנית לבחינת בקע טבורי, רפיון שרירים באזור חגורת הבטן, והצטברות עודפי שומן. ד"ר בוכריס ישמח להשיב בסבלנות רבה ולספק לך את כל המידע באשר לניתוח ולחשוב ביחד איתך על האפשרויות הניתנות לביצוע, שיטות הטיפול, תופעות הלוואי, בניית תכנית טיפולית והתאמת ההליכים המתאים עבורך.

תהליך הניתוח

התהליך מורכב מביצוע חתך רוחבי על קו הביקיני, הרמת דופן הבטן וניתוק העור והשומן התת עוריים מהשרירים, הידוק דופן הבטן . הסרת עודפי עור ומתיחה כולל שחזור מיקום הטבור במקומו הטבעי. תפירה ומתיחה של שרירי מעטפת הבטן לאורך החתך הרוחבי. הניתוח יכול לשלב גם הליך של שאיבת שומן.
הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, אורך בין שעתיים לארבע שעות, נדרש ליווי רפואי של 4-24 שעות.

תקופת ההחלמה והמלצות לאחר הניתוח

בשבוע הראשון יש לנוח, איך אין זה אומר כי יש לשהות במיטה ללא תזוזה, למרות הכאב המלווה לאחר הניתוח נמצא כי תנועתית הגוף וקימה מהמיטה יכולים לסייע לכאב ולעזור להחלמה מיטיבה יותר. בימים אלו אין לזקוף את הגב ולהרים משקלים כבדים זאת כדי מנוע מתח באזור הבטן והתפרים. לאחר שלושה ימים יש להגיע למרפאה לביקורת ראשונה וטיפול רפואי להוצאת נקז במידת הצורך. לאחר כשבועיים מתבצעת ביקורת שנייה ובה מסירים את התפרים במידת הצורך, התפרים לרוב מתמוססים מעצמם. חשוב לציין כי לכל אורך תקופת ההחלמה האורכת כחודשיים יש ללבוש חגורת לחץ, כמו כן התקופה שלאחר הניתוח יכולה להיות מלווה בכאבים, על כן על פי המלצתו ד"ר בוכריס יש ליטול כדורים להקלת הכאב ולקבל הוראות מפורטות להתנהלות לאורך כל תקופת ההחלמה כולל הזמנים בהם ניתן להסיר את חגורת הבטן במהלך היום. לרוב ניתן להסיר לפרקי זמן קצרים (כשעה במהלך היום). זמן ההחלמה הנו אישי, על כן החזרה לשגרה היא אינדיווידואלית ומשתנה. תהליך חזרה לשגרה אורך בדרך כלל כחודשיים

תגובה אחת בנושא “מתיחת בטן”

סגור לתגובות.

Powered by: Alef Solutions | א. פתרונות