ניתוח הרמת החזה

ידוע גם בשם מטופקסיה שהיא פרוצדורה שמטרתה לשפר את צורת השד ללא שינוי בגודלו. ניתוח הרמת חזה הוא הנפוץ ביותר בקרב נשים, ובפרט נשים בעלות חזה גדול המתמודדת עם מראה צניחת חזה ושדיים נפולים. השדיים נתפשים כאבר המסמל נשיות על כן לנשים רבות יש כמיהה להשיב את מראה נעוריהן לעצמן ולסגל מראה חזה מעוצב וזקוף. כיום בעזרת הרפואה הכירורגית האסתטית המתקדמת ניתן לתקן את נזקי הזמן ובכך לשפר את דימוי הגוף, הביטחון העצמי ובכך גם את איכות החיים. 

למי מיועדת פרוצדורה זו?


למי תתאים פרוצדורת המסטופקסיה?
לאותם נשים בעלות חזה נפול או שמוט כתוצאה מהגיל, לידות ועליה במשקל. פקטורים אלו גורמים לרצועות ולעור השד להימתח ולהתארך עד לכדי צניחת השד אל קיר החזה, בתהליך שנקרא פטוזיס. 

לאילו תוצאות תוכלי לצפות? 

בתום ניתוח הרמת חזה תוכלי לצפות לתוצאות בעלות מראה טבעי, התואמות בצורה הקרובה ביותר לגודל וצורת החזה הטבעית שלך, קדם לתהליך הצניחה. 

בזמן שפרוצדורת הרמת החזה בלבד, אינה מוסיפה נפח בדומה להגדלת חזה תוך שימוש בשתלים, דר׳ בוכריס ישיג גם כאן את אותו האפקט בצורה חלקית. 

יש לציין, שחשוב לשמור על גישה מציאותית לגבי אילו תוצאות יושגו בתום תהליך הרמת החזה מאחר ואין זה אפשרי להעלים לחלוטין את השפעות הגיל וכוח הכבידה. 

פגישת ייעוץ ראשונה: 

כל אישה בעלת אנטומיה חזה יחודית לה בטרום הניתוח כמו גם ציפיותיה לאחר השלמתו, כאשר דר׳ בוכריס יתאים את התהליך בצורה האישית ביותר.

הפגישה הראשונה תתחיל בתהליך היכרות ויצירת קשר אישי ומקצועי בין דר׳ בוכריס ללקוחה. דר׳ בוכריס ישוחח עמך על הבחירות שיש לעשותן על מנת לקבוע את הגישה לפרוצדורת הרמת החזה שלך שתתבסס גם כן על מטרות הניתוח שלך, צורת גופך, כמות התחלתית של רקמת השד וההיסטוריה הרפואית. 

 

בהמשך, דר׳ בוכריס ישוחח עמך על היסטורית החזה שלך הכוללת ממוגרמות, אולטרסאונד או ביופסיות אם היו, היסטוריה רפואית וטיפול תרופתי שאת נוטלת. אנא הביאי עמך כל מידע רפואי רלוונטי לפגישת הייעוץ.

בנוסף, ד"ר בוכריס יבצע בדיקה גופנית הכוללת בחינת צורת הגוף, בית החזה, מבנה השד – אסימטריה, צניחת רקמות, מיקום הפטמות, נפח השד, איכות העור ועוד.  וימליץ על טכניקת הניתוח הטובה ביותר עבורך, יסביר את בחירת ההליך אם תתבצע הרמה ו/או הרמה והגדלה ו/או הרמה והקטנה  וכן יפרט על הסיבוכים העיקריים ותופעות הלוואי האפשריים מהליך זה ויראה את התוצאה הרצויה בסימולציה. 

ד"ר בוכריס ישמח להשיב בסבלנות רבה ולספק לך את כל המידע באשר לניתוח על מנת לשקול את כל האפשרויות הניתנות לביצוע, שיטות הטיפול, תופעות הלוואי, בניית תכנית טיפולית והתאמת ההליכים בהתאמה אישית אליך. 


איך עליי להתכונן לניתוח? 

אנא וודאי שישנו מישהי שיסיע אותך חזרה לבית בתום הניתוח ויהיה שם איתך למספר ימים על מנת לעזור. 

בנוסף: 

– יש להמנע משכבי כאבים נוגדי דלקת אנטי סטרואידים כגון וולטרן ונורופן או ויטמין E שבועים ממועד הניתוח המתוכנן. נטילת פנדול, ויטמיני B ו C הינה בטוחה.

–  אנא דווחי למנתח על נטילת אי אלו תרופות מרפא כמו שום, גינקו או ג׳ייסינג. תרופות אלו עלולות להשפיע על קרישיות הדם וההרדמה. 

– יש להפסיק לעשן 6 שבועות לפני ולאחר הניתוח על מנת להימנע מפגיעה באספקת החמצן לעור ועיכוב בהחלמתו. הפסקת עישון מוחלטת תביא תוצאות אופטימליות. 

– אנא דווחי במקרה של הופעת שפעת או הצטננות שבוע לפני מועד הניתוח

מהלך הניתוח

ביום הניתוח ד"ר בוכריס יבצע מדידות מדויקות, וישרטט באופן מדויק את מקום החתך על מנת להשיג תוצאות מוצלחות.

במהלך הניתוח דר׳ בוכריס יבצע חתך מסביב לעטרת הפטמה וימקם אותה במקומה החדש, וגם יקטינה במידת הצורך. לאחר מכן, יתבצע הליך של הסרת עודפי עור ורקמות שומן.  במקרים של חזה נפול יהיה צורך להוסיף חתך נוסף מעטרת הפטמה עד לקפל התחתון שמתחת לשד כדי להסיר עודפי עור ורקמות נוספים. במידה ותוכננה הכנסת שתל סיליקון, הוא יוכנס דרך החתך הקטן ברקמת השד שממוקם בדרך כלל מעל שרירי החזה הגדול. לאחר מכן, יתבצע תהליך וידוי סימטריה בין השדיים, סגירה חתכי הניתוח בתפרים נספגים, וחבישה בתחבושת אלסטית או כיסוי עם פדים בשילוב עם חזיית ספורט.

מהם הסיכונים והסיבוכים בניתוח הגדלת חזה? 

עלולה להתרחש הצטברות משמעותית של דם מסביב לחזה שעיצובו הושלם. במקרה זה, יש צורך להסיר את התפרים ולשטוף את האזור מתחת לעור הרלוונטי. 

היווצרות קפסולה – מקרה בו הצלקת של החתך מתעבה ומעוותת את הצורה המתוכננת של החזה וכאובה בזמן מגע. במקרה זה, כדאי לחזור על פרוצדורת השתלת השתל.  

עליה או ירידה בתחושתיות הפטמות עלולה להיווצר ולהשאר במשך 2-3 חודשים. 

דלקת הינה נדירה ונטילת האנטיביוטיקה מפחיתה את הסיכוי להיווצרותה. 

השתלים הינם בעלי אחריות למשל כל החיים ביחד עם זאת, אנו ממליצים לבדוק אותם לאחר 10-12 שנים. 

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, אורך בין שלוש לארבע שעות, נדרש ליווי רפואי של 24 שעות.  

למה עליי לצפות לאחר הניתוח

במקרים נדירים קורה שתשאירי עם צינורות ניקוז מתחת לזרוע המיועדים לניקוז הנוזל שמצטבר מסביב לשתל, אלו יוסרו לאחר מספר ימים בודדים. 

בכל במקרים צפי לחוות תחושת כאב במהלך הימים הראשונים שאחרי הניתוח. תוכלי להשתמש במשככי כאב ואנטיביוטיקה להם תקבלי מרשם. 

בהמשך תותאם עבורך חזיית תמיכה מיוחדת שתספק תמיכה ותסייע בהקניית הצורה הרצויה.

מטופלות רבות מסוגלות לחזור לעבודה תוך ארבעה ימים לאחר תום הניתוח במקרה שעבודתם אינו מלווה בפעילות פיזית מאומצת וככלל כל המטופלות חוזרות לעבודה לאחר שבוע ימים. 

נפיחות באזור לאחר ניתוח הגדלת החזה בדרך כלל נעלמת לאחר כשבועים. כמו כן, ענידת חזיית התמיכה נדרשת ביום ובלילה מלבד זמן המקלחת, למשך 6 שבועות כדי לספק החלמה מוצלחת.  

כל תחושה של נימול באזור החזה או הפטמות תעלם ככלל במשך הימים הראשונים שלאחר הניתוח. עם זאת, עליך להימנע מהרמת משקל או כל פעילות שתפעיל לחץ על אזור החתך למשך 6 שבועות. כל חתך הנראה לעין יחלים ויהפוך לקו דק שיוחבא על ידי המבנה האנטומי. 

תקופת ההחלמה והמלצות לאחר הניתוח 

ההחלמה בניתוח הרמת שד נמשכת כשלוש שבועות, תקופת ההחלמה צפויה להיות מלווה בכאבים, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושתי בשדיים ובפטמות.  על כן תקבל המטופלת על פי הנחייתו של ד"ר בוכריס המלצה למשככי כאבים ותוכנית התנהלות החלמה לאחר הניתוח.  ההמלצה הינה מנוחה ופעילות מינורית ללא מאמץ, להימנע מנשיאת משקלים כבדים או פעילות גופנית מואצת, ולהימנע מעישון.  אין לשכב על הבטן לפחות לפרק זמן של חודש מהניתוח, חתכי הניתוח ירפאו אך יש לזכור כי יתכנו צלקות שילוו אותך עם השנים עד לטשטוש כמעט מלא. תוך זמן של מספר חודשים עד שנה ניתן יהיה לראות את הצורה הסופית של השדיים.  חשוב לציין כי ניתוח להרמת שדיים אינו אמור לפגוע ביכולת להנקה   .

מהם הסיכונים והסיבוכים בניתוח הגדלת חזה?

עלולה להתרחש הצטברות משמעותית של דם מסביב לחזה שעיצובו הושלם. במקרה זה, יש צורך להסיר את התפרים ולשטוף את האזור מתחת לעור הרלוונטי. 

  • היווצרות קפסולה – מקרה בו הצלקת של החתך מתעבה ומעוותת את הצורה המתוכננת של החזה וכאובה בזמן מגע. במקרה זה, כדאי לחזור על פרוצדורת השתלת השתל.  
  • עליה או ירידה בתחושתיות הפטמות עלולה להיווצר ולהשאר במשך 2-3 חודשים. 
  • דלקת הינה נדירה ונטילת האנטיביוטיקה מפחיתה את הסיכוי להיווצרותה. 

השתלים הינם בעלי אחריות למשל כל החיים ביחד עם זאת, אנו ממליצים לבדוק אותם לאחר 10-12 שנים.